Projektni dnevi na smeri GTT, november 2014

Se sprašujete, kaj smo počeli, kje smo bili in kdo vse nas je obiskal?

– Ogledali smo si pomembnejše znamenitosti v Izoli, Piranu in Kopru. Prelevili smo se v turistične vodnike in sošolce popeljali po obalnih mestih. Nekateri smo znamenitosti predstavili v nemškem jeziku in italijanskem jeziku.
– Obiskali smo Vina Koper, Fakulteto za pomorstvo in promet, Marino Portorož, Pokrajinski muzej v Kopru, Etnološki muzej in Hišo eksperimentov.
– Nas pa so obiskali lastniki kmetije Žgajnar. Poslušali smo zanimivo predstavitev dela na kmetiji. Poskušali smo ekološke izdelke, naše brbončice so bile nadvse zadovoljne.
– Hotel Bernardin se je prijazno odzval našemu povabilu. Vodja hotela Bernardin, gospa Manuela Reljić, naša bivša dijakinja, nam je predstavila hotelski kodeks in zanimivosti življenja v hotelu.
– Seveda smo tudi ustvarjali, eksperimentirali ter spoznavali uporabno matematiko v praksi.
– Pripravljali smo animacijski program za različne ciljne skupine.
– Z dolgo pričakovanimi uniformami smo priredili modno revijo.
– Na temo valovi in morje smo pri slovenščini pisali pesmi in kratko prozo. Najboljše smo ob spremljavi dežnih kapljic recitirali v lapidariju Pokrajinskega muzeja Koper.