16. oktober – svetovni dan hrane

16. oktobra je bila v okviru Združenih narodov ustanovljena svetovna organizacija za hrano in kmetijstvo FAO (Food and Agriculture Organization). Zato na ta dan praznujemo SVETOVNI DAN HRANE.
Svetovni dan hrane je priložnost, da ocenimo napredek na področju prehranjevanja .
Slovenija je ena izmed redkih držav, ki posveča vso strokovno skrb zdravi prehrani osnovnošolskih in srednješolskih otrok. V zadnjem desetletju smo se na področju organizacije šolske prehrane dvignili na zavidljivo evropsko in svetovno raven. Naša prizadevanja potekajo v tej smeri, da bi sistemsko dobro organizirano prehrano v osnovnih in srednjih šolah izboljševali s še večjo kakovostjo ponujenih obrokov v šoli.
Na ta dan potekajo po svetu različne dejavnosti, kongresi na tematiko prehrane in lakote v svetu. Tako smo tudi mi na ta dan imeli v šoli stojnico.

Na stojnici smo dijakom in zaposlenim na šoli izmerili indeks telesne mase in obseg pasu. Ugotovili smo, da smo na naši šoli normalno hranjeni.

svetovni dan hrane, meritve stanja hranjenosti